فرصت ها را از دست ندهید

فرصت ها را از دست ندهید

استاد کشاورز آیینه تمام قد وکیل و وکالت است . همگان بر دغدغه های  ارزشمند استاد در پاسداشت استقلال نهاد وکالت و کوشش هایش برای پرورش وکیل توانمند مستقل  واقف  و آگاهیم . او می کوشید تا در هر فرصتی از طریق رسانه ها ، با دیدگاه های ارزشمند حقوقی ،اجتماعی  خود ذهن شهروندان را به سلامت نهاد وکالت و ضرورت اعتلای آن جلب نماید .
و چه زیباست که با پرکشیدن خود از زمین خاکی به آسمان بیکران موجی سترگ از نام پرافتخار وکالت و وکیل مستقل در جراید و شبکه های احتماعی و تلویزیونی  رقم خورد.
او در پرکشیدن خود یک نکته را به ظرافت هرچه تمامتر به همگان یادآور شد و آن این بود که ، برای بدست آوردن داوری و قضاوت بی طرف افراد جامعه  نسبت به خود و اهداف عالیه خود ، ارتباط با بدنه اجتماع و رسانه ها، بویژه جراید را باید در اولویت همیشگی خود قرار داد.

اگر افرادی  پشت تریبون های رسمی یا غیر رسمی علیه جامعه وکلا سخنی ناروا ، روا می دارند بایستی قبل از آنکه دیگران را مزمت نماییم بایستی به کاستی های کار خود اندیشه کنیم که چرا با این همه  اثرات مثبت نهاد وکالت و  نقش  موثر همکاران در  سلامت جامعه ،خوبی ها دیده نمی شود و ذهنیت منفی علیه وکالت بعضاْ دیده می شود و  خریدار می یابد ؟
آری متاسفانه کانون های وکلا از نقش مهم روابط عمومی غافل مانده اند.
و تا زمانی که کانون ها در خصوص روابط عمومی بصورت علمی و راهبردی  برنامه ریزی نکنند هر روز بیش از پیش شاهد ناروایی خواهیم بود.
در همین راستا پیشنهاد می شود  در راستای ارج گزاری به خدمت قریب به نیم قرن عالیجناب وکیل استاد بهمن کشاورز ،  تمامی کانون های وکلای دادگستری کشور مراسم یاد بود آن بزرگ مرد وکیل را بر گزار نمایند و از تمامی همکاران وکیل جهت شرکت در مراسم به پاسداشت استاد و اعتلای نام وکیل و وکالت در جامعه دعوت به حضور نمایند.
بی گمان همگان قبول دارند با پاسداشت بزرگان وکالت، و انعکاس اخبار آن در جامعه ، و بهره وری هرچه بهتر روابط عمومی های از  تمامی فرصت هاو ظرفیت ها ،خوبی های به زیبایی هرچه تمام تر دیده می شود و ذهنیت جامعه سرشار از واقعیت های عدالت محورانه نهاد وکالت خواهد شد و هرگز کلام ناروا علیه این نهاد ارزشمند خریداری نخواهد یافت.

به قلم :
رسول سعادت نبا